Tiden skal være opnået inden den 1/9 i det år pigerne fylder 17 år og drengene 18 år

 

Damer, 25 m bassin

Junior 0-17 år

   

Herrer, 25m bassin

Junior: 0-18 år

 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Karina Sørensen Gosvig 00:27.03 50m Frisvømning Søren Fritzbøger 00:24.29
Julie Højer Truelsen 00.27.58   Sebastian Kempff-Andersen 00:24.31
My Weitling 00:27.91   Claus Weng 00:24.38
 
Julie Højer Truelsen 00.59.22 100m Frisvømning Søren Fritzbøger 00:52.51
Karina Sørensen Gosvig 01:00.25   Frederik Jarfeldt 00:53.37
Mie Astrup Dresler 01:00.38   Claus Weng 00:53.59
 
Christina Larsen 02:08.89 200m Frisvømning Martin Mathiesen 01:52.79
Mie Astrup Dresler 02:09.34   Søren Fritzbøger 01:56.03
Stephanie Hansen 02:10.32   Stefan Blidarevic 01.:56.69
 
Simone Riis 04.25.70 400m Frisvømning Martin Mathiesen 03:57.47
Stephanie Hansen 04:31.68   Christoffer Harms-Tefke 04:09.58
Maiken Steff-Andersen 04:36.30   Søren Fritzbøger 04:11.99
 
Simone Riis 09:09.35 800m Frisvømning Martin Mathiesen 08:16.39
Stephanie Hansen 09:18.35   Frederik Jarfeldt 08:37.09
Mie Astrup Dresler 09:24.97   Christoffer Harms-Tefke 08:40.71
 
Simone Riis 17:13.70 1500m Frisvømning Christoffer Harms-Tefke 16:36.54
Stephanie Hansen 17:41.98   Anders Jeppesen 17:00.20
Thea Mundt Lohse 17:52.72   Stefan Blidarevic 17:09.74
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Julie Leth-Pedersen 00:33.99 50m Brystsvømning Kasper Blomsterberg 00:29.18
Alberte Kjærsgaard 00:34.07   Martin Mathiesen 00:29.71
Freja Englund 00.34.23   Stefan Blidarevic 00:30.09
 
Freja Englund 01:13.31 100m Brystsvømning Martin Mathiesen 01:03.93
Alberte Kjærsgaard 01:13.47   Kasper Blomsterberg 01:04.92
Julie Leth-Pedersen 01:13.64   Stefan Blidarevic 01.:07.13
   
Julie Leth-Pedersen 02:35.04 200m Brystsvømning Martin Mathiesen 02:19.64
Alberte Kjærsgaard 02:37.88   Kasper Blomsterberg 02:25.18
Nicoline Jacobsen 02:39.20   Frank Jensen 02:29.89
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Emma Brogaard 00:31.08 50m Rygsvømning Andreas Gerlach 00.26.55
Cecilie Forsberg Adolfsen 00:31.36   Jakob  Bjerre Eriksen 00:27.39
Karina Sørensen Gosvig 00:31.39   Frederik Weibel 00:27.97
 
Emma Brogaard 01:06.14 100m Rygsvømning Andreas Gerlach 00.58.17
Cecilie Forsberg Adolfsen 01:06.71   Martin Mathiesen 00:58.70
Isabella Wedel Hansen 01:07.06   Jakob  Bjerre Eriksen 00.59.28
 
Isabella Wedel Hansen 02:21.97 200m Rygsvømning Andreas Gerlach 02:07.25
Cecilie Forsberg Adolfsen 02:22.85   Martin Mathiesen 02:07.54
Emma Brogaard 02.23.50   Jakob  Bjerre Eriksen 02.08.41
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Karina Sørensen Gosvig 00:28.69 50m Butterfly Søren Fritzbøger 00:25.43
Stephanie Hansen 00:30.06   Carl Kirchhoff 00:26.33
Amanda B. Pedersen 00:30.20   Claus Weng 00:26.99
         
Karina Sørensen Gosvig 01:04.61 100m Butterfly Martin Mathiesen 00:55.80
Line Hedmann Jacobsen 01:07.57   Søren Fritzbøger 00:57.69
Emma G. Andersen 01:07.72   Andreas Gerlach 00:58.58
     
Line Hedmann Jacobsen 02:26.58 200m Butterfly Martin Mathiesen 02:00.74
Christina Larsen 02:28.35   Carl Kirchhoff 02:12.43
Isabella Wedel Hansen 02:29.71   Søren Fritzbøger 02:15:62
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Alberte Kjærsgaard 01:07.55 100m Medley Martin Mathiesen 00:57.56
Stephanie Hansen 01:07.87   Kasper Blomsterberg 01:00.63
Louise Hedmann Jacobsen 01:08.30   Jacob Adolfsen 01:00.99
         
Louise Hedmann Jacobsen 02.25.25 200m Medley Martin Mathiesen 02:01.83
Clara Amalie Lisbjerg 02:26.57   Andreas Gerlach 02:11.40
Emma G. Andersen 02:27.06   Jacob Adolfsen 02.14.44
         
Line Hedmann Jacobsen 05:06.65 400m Medley Martin Mathiesen 04:21.34
Mie Astrup Dresler 05:07.80   Andreas Gerlach 04:45.91
Louise Hedmann Jacobsen 05:10.77   Christoffer Harms-Tefke 04:46.57