Tiden skal være opnået inden den 1/9 i det år piger fylder 14 år og drenge 15 år

Rekord Damer, 25 m bassin   Rekord Herrer, 25m bassin
Alder 0-14 år     Alder 0-15 år
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
My Weitling 00:28.47 50m Frisvømning Andreas Gerlach 00:25.91
Alberte Kjærsgaard 00:28.56   Frederik Weibel 00:26.13
Julie Højer Truelsen 00:28.63   Andreas Noer Sejrskild 00:26.18
 
Louise Hedmann Jacobsen 01:01.20 100m Frisvømning Andreas Gerlach 00:56.26
Emma G. Andersen 01.02.36   Thor Majvig Mogensen 00:57.06
Johanne Baes Aaholst 01:02.39   Andreas Noer Sejrskild 00:57.38
 
Johanne Baes Aaholst 02:13.65 200m Frisvømning Andreas Gerlach 01:59.57
Louise Hedmann Jacobsen 02:13.96   Søren Fritzbøger 02.01.69
Emma Brogaard 02:15.51   Stefan Blidarevic 02:04.44
   
Johanne Baes Aaholst 04:38.48 400m Frisvømning Stefan Blidarevic 04:20.33
Louise Hedmann Jacobsen 04:39.26   Andreas Gerlach 04:23.27
Julie Lamberth 04:42.61   Sebastian Kempff-Andersen 04:27.65
 
Louise Hedmann Jacobsen 09:29.44 800m Frisvømning Stefan Blidarevic 08:56.89
Emma G. Andersen 09:47.15   Andreas Gerlach 09:09.43
Johanne Baes Aaholst 09:49.01   Frederik Høst Lorenzen 09:40.22
 
. . 1500m Frisvømning Stefan Blidarevic 17:09.74
. .   Thomas Engdal 17:34.42
. .   Alexander Grønfeldt 18:09.22
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Clara Amalie Lisbjerg 00:34.63 50m Brystsvømning Morten L. Andersen 00:34.39
Louise Hedmann Jacobsen 00:34.87   Casper Holbæk 00:34.55
Alberte Kjærsgaard 00:35:02   Magnus Dalegaard 00:35.55
 
Alberte Kjærsgaard 01:14:03 100m Brystsvømning Morten L. Andersen 01:12.01
Louise Hedmann Jacobsen 01:14.92   Casper Holbæk 01:14.36
Clara Amalie Lisbjerg 01:15.48   Thor Majvig Mogensen 01:15.32
 
Alberte Kjærsgaard 02:39.54 200m Brystsvømning Morten L. Andersen 02.33.16
Thea Blomsterberg 02:44:31   Andreas Gerlach 02:40.42
Louise Hedmann Jacobsen 02:44.60   Alexander Grønfeldt 02:43.11
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Emma Brogaard 00:31.08 50m Rygsvømning Andreas Gerlach 00:27.93
Anna Hausted Pihl 00:32.18   Frederik Weibel 00:27.97
Natascha Laigaard 00:32:32   Morten L. Andersen 00:30.05
 
Emma Brogaard 01:06.14 100m Rygsvømning Andreas Gerlach 00:59.09
Anna Haugsted Pihl 01:09.82   Frederik Weibel 01:01.69
Athena Haugsted Pihl 01:10:12   Thor Majvig Mogensen 01:06.07
 
Emma Brogaard 02:23:50 200m Rygsvømning Andreas Gerlach 02:07.57
Anna Haugsted Pihl 02:28.84   Frederik Weibel 02:19.93
Helena Daugbjerg Petersen 02:32:03   Thor Majvig Mogensen 02:21.36
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Amanda B. Pedersen 00:30.64 50m Butterfly Thor Majvig Mogensen 00:27.74
Emma G. Andersen 00:30.92   Andreas Gerlach 00:27.82
Matilde Weibel 00:32.05   Morten L. Andersen 00:28.98
         
Emma G. Andersen 01:07.72 100m Butterfly Thor Majvig Mogensen 01:03.86
Amanda B. Pedersen 01:09.45   Morten L. Andersen 01:05.10
Matilde Weibel 01:11.40   Frederik Weibel 01:06.69
         
Emma G. Andersen 02:30.11 200m Butterfly Thomas Engdal 02:34.43
Louise Hedmann Jacobsen 02:30.15   Alexander Grønfeldt 02:38.37
Amanda B. Pedersen 02:38.05   Carl Kirchhoff 02:38.89
 
 
Rekordindehavere Tid Distance Rekordindehavere Tid
Louise Hedmann Jacobsen 01:08.30 100m Medley Andreas Gerlach 01:02.51
Alberte Kjærsgaard 01:08.71   Frederik Weibel 01:04.62
Emma G. Andersen 01:09.90   Morten L. Andersen 01:04.98
         
Louise Hedmann Jacobsen 02:25.25 200m Medley Andreas Gerlach 02:15.03
Emma G. Andersen 02:27.06   Thomas Engdal 02:23.89
Clara Amalie Risbjerg 02:29.73   Thor Majvig Mogensen 02:25.02
         
Louise Hedmann Jacobsen 05:10.77 400m Medley Andreas Gerlach 04:45.91
Emma G. Andersen 05:13.16   Stefan Blidarevic 05:03.03
Alberte Kjærsgaard 05:23.91   Thomas Engdal 05:05.54